Umuzykalnianie małych dzieci i niemowląt.

Temat dla mnie niezwykły:) Uwielbiam prowadzić zajęcia umuzykalniające, w których wraz z rodzicami i dziećmi muzykujemy wspólnie. To dobry czas, kiedy zawiązują się relacje między dzieckiem, a opiekunem. Kiedy maluch poznaje dźwięki i uczy się, że jest to coś zupełnie naturalnego. Głos jest czymś naturalnym, rytm jest czymś naturalnym. Wspólne muzykowanie, rytmizowanie, taniec sprawiają, że poprawia nam się humor, tworzą się również w mózgu małego dziecka nowe połączenia, które sprawią, że będzie ono pełniej odbierać otaczający nas świat. Będzie rozumieć świat dźwięków.

Tak często traktujemy nasz głos jako coś zbędnego, nie lubimy słuchać siebie samych. Odbieramy sobie tym samym całą cudowną i beztroską radość z muzykowania. Nie potrzebujemy znać techniki, operować olbrzymią skalą głosu, żeby czerpać z tego przyjemność, żeby zasłuchać się w dźwięki przyrody, natury. To wszystko mamy i to wszystko dajemy naszym dzieciom pomagając im rozwijać się muzycznie od samego poczęcia nawet w łonie matki, jak również później, kiedy spędzamy dobry, wspólny, muzyczny czas.

Dlatego tym wytrwalej skupiam się, aby grupa Bemolki trwała i rozwijała się o nowych rodziców i nowe dzieci, które rozpoczną swoją cudowną podróż w krainę dźwięków. Być może nasze pociechy, dzięki temu nigdy nie pomyślą, że z ich głosem jest coś nie tak, a będą chłonąć to co najpiękniejsze. Tego sobie i wszystkim Wam drodzy rodzice życzę z całego serca:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *