O mnie

Nazywam się Monika. Jestem wokalistką,skrzypaczką i nauczycielką śpiewu. Pasjonuje mnie głos ludzki, jestem zwolenniczką „naturalnego” śpiewania. Uważam, że dostaliśmy nasz głos w pakiecie razem innymi elementami naszego ciała, w związku z czym jesteśmy w stanie nauczyć się go obsługiwać.

Niezwykłe jest dla mnie odkrycie, że znajomość budowy naszego instrumentu oraz znalezienie balansu w ciele, pozwala wydobyć naturalny, niewymuszony, niczym nieskrępowany głos. I do tego dążę w pracy z wokalistą. Nie lubię utartych schematów, działam twórczo i wsłuchuję się w potrzeby ucznia.

Moją życiową misją jest sprawić, aby ludzie chcieli i umieli śpiewać. Nie tylko Ci, których uważa się za „wybitnych” ale również wszyscy, którzy pojawią się na mojej drodze.

Prowadzę zajęcia rytmiczne z dziećmi, zajęcia umuzykalniające dla bobasów i ich opiekunów oraz uczę śpiewu osoby w każdym wieku. Uważam, że można rozpocząć pracę nad usprawnieniem swojego instrumentu zawsze wtedy, kiedy tylko przyjdzie nam taka myśl. Czas i tak upłynie, a jeśli możemy przeżyć go z uśmiechem na twarzy, realizując swoje marzenia, to warto zrobić to na każdym etapie naszego życia.